header banner articles

Спрей від закладеності носа

Часто пацієнти, які страждають на нежить і запалення приносових пазух, зводять усе лікування до використання спрею від закладеності носа. Така терапія не має високої ефективності й може призвести до посилення патології та появи ускладнень. Для підтримки природних захисних сил організму та швидкого одужання лікарі рекомендують приймати Синупрет® у вигляді крапель, таблеток або сиропу.

У яких випадках призначають спрей від закладеності носа?

Спрей для носа від закладеності призначається у вигляді швидкої допомоги для полегшення дихання, проте лікарі попереджають, що використовувати засіб потрібно не більш ніж 7 днів.

Препарат ефективно звужує дрібні судини слизової оболонки носа, нормалізує їхнє наповнення кров’ю, знімає набряк та відновлює носове дихання. Однак згодом судинозвужувальні засоби деформують судини, які вже не можуть нормально функціонувати, а поживні речовини та кисень у повному обсязі не надходять до слизової оболонки. У результаті постійної набряклості та потовщення вона втрачає здатність протистояти інфекції, яка легко проникає в носову порожнину.

Імунній системі організму потрібна допомога в протистоянні інфекції, але часте використання спреїв від нежитю провокує рецидивні захворювання дихальних шляхів. Тому під час інфекцій верхніх дихальних шляхів лікарі, що спостерігають пацієнтів, часто призначають Синупрет® сироп на рослинній основі, що надає комплексну дію. Може застосовуватися для лікування риніту в дітей із двох років.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Причини призначення препарату та рекомендації лікаря

Основною причиною популярності сиропу Синупрет® є його натуральний склад та широкий спектр дії.

  • Рослинні речовини — це первоцвіт, вербена, щавель, чорна бузина ефективно регулюють в’язкість виділень із носа, усувають його закладеність.
  • Знімається набряк слизової оболонки без втручання в її структуру, нормалізується дренаж і вентиляція навколоносових пазух, а сам процес відходження мокротиння помітно полегшується.
  • На відміну від спрею для носа під час закладеності, Синупрет® відновлює захисну функцію дихального епітелію та стимулює роботу імунної системи загалом.
  • Синупрет® має протизапальний і, відповідно, протинабряковий ефект.
  • М’яка дія препарату не викликає залежності, засіб має незначний перелік побічних реакцій та сприятливий профіль безпеки, призначається дітям від 2 років.

Синупрет® сироп, застосування якого під час нежитю схвалюється лікарями, підвищує ефективність лікування антибіотиками. Призначається як під час гострого протікання запалення приносових пазух, так і під час хронічної форми хвороби.

Серед лікарів та фармацевтів Синупрет® є одним із найбільш рекомендованих препаратів для лікування нежитю не тільки в Україні, а й у Німеччині, а його застосування передбачено національним керівництвом для лікування риносинуситу в Україні, а також у загальноєвропейському керівництві EPOS 2020.

Лікування сиропом Синупрет®

Сироп Синупрет® має приємний вишневий смак. Дозування сиропу Синупрет®, як і тривалість лікування, визначається лікарем.

Зазвичай препарат призначають приймати 3 рази на добу:

  • дорослим та дітям старше 12 — по 7 мл сиропу за один прийом;
  • дітям від 6 до 11 років — по 3,5 мл препарату;
  • дітям від 2 до 5 років — по 2,1 мл сиропу, попередньо розведеного в 1 ст. ложці води.

Найчастіше в комплексі з основним терапевтичним лікуванням лікар також призначає назальний спрей від закладеності носа, який полегшить стан хворого в період загострення.

Пацієнти, які застосовують сироп Синупрет® для лікування нежитю, помічають суттєве поліпшення стану вже наступного дня.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

1 Машкова Т.А., Мальцев А.Б. Селективна профілактика риносинуситів у дітей при ГРВІ. Питання сучасної педіатрії. 2012. Т. 11. №2.

2 Рязанцев С.В. Секретолітична і секретомоторна терапія гострих і хронічних синуситів// Новини оторинолар. і логопатол. – 1998

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я