Спрей від закладеності носа

Спрей від закладеності носа

Часто пацієнти, які страждають на нежить і запалення приносових пазух, зводять усе лікування до використання спрею від закладеності носа. Така терапія не має високої ефективності й може призвести до посилення патології та появи ускладнень. Для підтримки природних захисних сил організму та швидкого одужання лікарі рекомендують приймати Синупрет® у вигляді крапель, таблеток або сиропу.

У яких випадках призначають спрей від закладеності носа?

Спрей для носа від закладеності призначається у вигляді швидкої допомоги для полегшення дихання, проте лікарі попереджають, що використовувати засіб потрібно не більш ніж 7 днів.

Препарат ефективно звужує дрібні судини слизової оболонки носа, нормалізує їхнє наповнення кров’ю, знімає набряк та відновлює носове дихання. Однак згодом судинозвужувальні засоби деформують судини, які вже не можуть нормально функціонувати, а поживні речовини та кисень у повному обсязі не надходять до слизової оболонки. У результаті постійної набряклості та потовщення вона втрачає здатність протистояти інфекції, яка легко проникає в носову порожнину.

Імунній системі організму потрібна допомога в протистоянні інфекції, але часте використання спреїв від нежитю провокує рецидивні захворювання дихальних шляхів. Тому під час інфекцій верхніх дихальних шляхів лікарі, що спостерігають пацієнтів, часто призначають Синупрет® сироп на рослинній основі, що надає комплексну дію. Може застосовуватися для лікування риніту в дітей із двох років.

Причини призначення препарату та рекомендації лікаря

Основною причиною популярності сиропу Синупрет® є його натуральний склад та широкий спектр дії.

  • Рослинні речовини — це первоцвіт, вербена, щавель, чорна бузина ефективно регулюють в’язкість виділень із носа, усувають його закладеність.
  • Знімається набряк слизової оболонки без втручання в її структуру, нормалізується дренаж і вентиляція навколоносових пазух, а сам процес відходження мокротиння помітно полегшується.
  • На відміну від спрею для носа під час закладеності, Синупрет® відновлює захисну функцію дихального епітелію та стимулює роботу імунної системи загалом.
  • Синупрет® має протизапальний і, відповідно, протинабряковий ефект.
  • М’яка дія препарату не викликає залежності, засіб має незначний перелік побічних реакцій та сприятливий профіль безпеки, призначається дітям від 2 років.

Синупрет® сироп, застосування якого під час нежитю схвалюється лікарями, підвищує ефективність лікування антибіотиками. Призначається як під час гострого протікання запалення приносових пазух, так і під час хронічної форми хвороби.

Серед лікарів та фармацевтів Синупрет® є одним із найбільш рекомендованих препаратів для лікування нежитю не тільки в Україні, а й у Німеччині, а його застосування передбачено національним керівництвом для лікування риносинуситу в Україні, а також у загальноєвропейському керівництві EPOS 2020.

Лікування сиропом Синупрет®

Сироп Синупрет® має приємний вишневий смак. Дозування сиропу Синупрет®, як і тривалість лікування, визначається лікарем.

Зазвичай препарат призначають приймати 3 рази на добу:

  • дорослим та дітям старше 12 — по 7 мл сиропу за один прийом;
  • дітям від 6 до 11 років — по 3,5 мл препарату;
  • дітям від 2 до 5 років — по 2,1 мл сиропу, попередньо розведеного в 1 ст. ложці води.

Найчастіше в комплексі з основним терапевтичним лікуванням лікар також призначає назальний спрей від закладеності носа, який полегшить стан хворого в період загострення.

Пацієнти, які застосовують сироп Синупрет® для лікування нежитю, помічають суттєве поліпшення стану вже наступного дня.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

Література:

  1. Машкова Т.А., Мальцев А.Б. Селективная профилактика риносинуситов у детей при ОРВИ. Вопросы современной педиатрии. 2012. Т. 11. №2.

2.Рязанцев С.В. Секретолитическая и секретомоторная терапия острых и хронических синуситов// Новости оторинолар. и логопатол. – 1998

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я