header banner articles

Нежить у дорослого

Нежить настільки поширений у світі, що часом на нього навіть не звертають уваги. Багато пацієнтів відносять його до категорії хвороб «сам мине». Однак, ринітами в Україні страждають до 14 мільйонів осіб щорічно. Це веде до тимчасової втрати працездатності та лікарняних. А якщо все-таки «сам не проходить», розвиваються небезпечні ускладнення. Їх можна уникнути, якщо вчасно звернутися до лікаря та скористатися якісним лікуванням.

Завдяки комбінації фітоекстрактів, Синупрет® надає ефективну дію при боротьбі з причинами та симптомами нежитю.

Нежить — що ми про нього знаємо?

Риніт або нежить, як заведено називати, це запалення слизової оболонки носа.

Нежить має різну природу, але дві ознаки залишаються незмінними:

 • Виділення з носа. Водянисті, слизові, гнійні, кров’янисті, жовто-зелені та багато інших.
 • Набряк слизової оболонки. Ускладнює надходження повітря. Через цей нежить вам важко дихати, а кровообіг у носі порушується.

Синупрет® розв'язує ці проблеми, оскільки має секретолітичний і протинабряковий ефект. Вербена та генціан у складі препарату сприяють розрідженню слизу та його природному виходу. Екстракт трави щавлю виступає потужним протинабряковим засобом, полегшуючи дихання з кожним застосуванням Синупрет®.

Чому з’являється нежить?

Слизова оболонка носа — своєрідна брама. Коли ви вдихаєте повітря, мільйони дрібних частинок (пилу, бактерій, вірусів) потрапляють на слизову. Вона бере на себе удар цього потоку, і, на жаль, який не завжди витримує його. Якщо у вас ослаблений імунітет, є сприятливі чинники для атаки бактерій (перепади температури, підвищена вологість, наявність хронічних захворювань), нежитю не уникнути.

Хоча причини його різні, найчастіше він спричинений інфекцією верхніх дихальних шляхів. Атакують вони в «простудний період», коли сиро, холодно та дощить.

Синупрет® від нежитю не тільки бореться з його проявами, позбавляючи закладеності, але й діє на причину ринітів. Так, екстракти квітів первоцвіту та трави вербени перешкоджають розмноженню вірусів грипу типу А та парагрипу. Препарат також пригнічує активність патогенних бактерій, що показано в низці випробувань.

До інших причин нежитю належать:

 • прийом медикаментозних засобів;
 • різка зміна мікроклімату;
 • пересушування слизової носа;
 • гормональні порушення в організмі;
 • захворювання ШКТ (рефлюкс).

Для усунення цих проблем може знадобитися комплексне лікування.

Яким буває нежить: види та симптоми

Чому так важливо знати симптоми нежитю?

З’явилися водянисті виділення, зелені соплі в дитини, є домішки крові в слизу… Усе це ознаки нежиті, але саме за ними можна встановити причину неприємності. А якщо відома причина, то лікування підібрати легше. Саме тому лікарі виділяють кілька видів нежитю залежно від перебігу процесу, збудника.

Види риніту

Гострий нежить

Гострий нежить при інфекціях розвивається швидко. Спочатку може з’являтися слабкість та легке нездужання. Уже наступного дня людина прокидається із закладеним носом, трохи згодом з’являються слизові виділення.

Хронічний

Сильний нежить, який залишили без лікування, може й не припинитися. Слизова оболонка носа дуже чутлива, незабаром може відбутися її стоншення, порушення в судинах. Це призводить до більшої вразливості. У результаті розвивається хронічний нежить.

Затяжний нежить, який триває понад 1 місяць можна вважати хронічним. Якщо рецидив повторюється від 4 разів на рік, це також свідчить про хронічне захворювання.

Найчастіше нежитем хворіють маленькі діти. Їхня слизова оболонка носа ще формується, адаптується. Тому в перші роки життя дитина може хворіти на нежить до 6–8 разів на рік. Але навіть дитячий нежить не можна пускати на самоплив. Синупрет® зручний тим, що підходить для сім’ї. Він випускається в 5 різних формах, зокрема придатних для дітей. Краплі Синупрет® можна розводити з будь-якою рідиною — водою, соком та давати дітям із 2 років. Також можна використовувати Синупрет® сироп.

Чим небезпечний нежить

Так чим же все-таки загрожує не лікований нежить? Чи так небезпечно не зважати на нього? Судіть самі.

Якщо людина зневажливо ставиться до нежитю, залишає його поза увагою, він може тривати дуже довго. Іноді люди звикають до нього. Що говорить про те, що риніт перейшов у хронічну форму. Тобто тепер нежить стає вірним супутником на все життя й легко з’являється майже щомісяця.

Іншими небезпечними наслідками нежитю можуть бути ускладнення у вигляді:

 • синуситу (гаймориту, фронтиту) — запалюються пазухи носа, слиз накопичується в них, спричиняючи як закладеність, так і біль;
 • отиту — запалення вуха;
 • запалення нижніх дихальних шляхів, таких як фарингіт, бронхіт.

Найбільш небезпечними наслідками виступають пневмонія та бактеріальний менінгіт.

Чи варто при цьому залишати нежить без нагляду?

Час звертатися до лікаря

Якщо нежить долає кілька днів або ви помітили додаткові неприємні ознаки, допомога лікаря просто необхідна. Щоб уникнути ускладнень, ставтеся з турботою — не ігноруйте тривожні симптоми. МОЗ України рекомендує звернутися до лікаря в таких випадках:

 • риніт супроводжується високою температурою — 38,5°C і більше;
 • з’явився неприємний запах із носа;
 • спостерігається нежить із кров’ю;
 • знизився слух, закладені вуха;
 • виділення є лише в одному носовому ходу;
 • біль в області чола та перенісся;
 • риніт супроводжується кашлем, слабкістю, кровохарканням і триває понад тиждень.
Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Який лікар лікує нежить?

Спеціалізується на ринітах, звичайно, отоларинголог. Це його пряма компетенція. Але, насамперед, варто звернутися до вашого сімейного лікаря або педіатра, якщо нежить у дитини. Фахівець може сам призначити лікування або дати направлення до ЛОР. Якщо ви відчуваєте, що ситуація надто складна, то до ЛОР можна записатися «за швидкою допомогою», наприклад, якщо є носова кровотеча.

Також не забувайте, що є риніт алергічної природи. Тому при рідких виділеннях із носа та додаткових ознаках (висипанні, свербежу, почервонінні очей) варто відвідати алерголога.

Як боротися з нежитем, поки ви не дісталися лікаря?

Ви можете проконсультуватись із ним телефоном. Синупрет® — безрецептурний фітопрепарат, який має високий профіль безпеки. Його можна застосовувати в домашніх умовах за рекомендацією лікаря при перших симптомах застуди.

Діагностика нежитю

Не завжди наявність нежиті потребує кропіткої діагностики. Зазвичай, діагноз риніт ставлять з урахуванням симптоматики.

Якщо підозрюється алергічний риніт, лікар може призначити алергопроби. Додаткове обстеження потрібно лише у важких випадках — при затяжному нежитю, підозрі на синусит, больових відчуттях у носі, наявності крові в носових виділеннях.

У цих ситуаціях діагностика нежитю включає:

 • Дослідження мікрофлори порожнини носа. Як зразок беруть слизові виділення. Можуть провести тест на чутливість бактерій до антибіотиків.
 • Радіологічні методи дослідження (МРТ, КТ) та рентген.
 • Аналіз крові. Важливими параметрами виступають ШОЕ та С-реактивний білок. Якщо рівень цих показників перевищує 10 мг/л, імовірніше, потрібне лікування антибіотиками.
 • Риноскопія. Дослідження пазух носа за допомогою спеціального приладу.

Терапія призначається за результатами діагностики.

Лікування нежитю

Лікування нежитю відбувається в домашніх умовах. Традиційними методами виступають:

 • промивання носа аптечною морською водою або сольовим розчином;
 • застосування судинозвужувальних крапель для зняття набряку;
 • прийом антибіотиків при бактеріальному риносинуситі (застосовуються виключно лікарем за суворими показаннями);
 • антигістамінні препарати в разі алергічного риніту.

Сьогодні лікарі все частіше звертаються до фітомедицини, адже природа має у своєму розпорядженні цілий арсенал корисних рослин. Якщо використати їх властивості з науковим підходом у межах доказової медицини, то можна отримати колосальні результати!

Так, документ EPOS 2020 включає Синупрет® у перелік засобів, які показують ефективність при лікуванні запалень носових пазух.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Як діє Синупрет®

Синупрет® можна застосовувати за будь-яких видів нежитю — бактеріальному, вірусному, алергічному. Він створений на основі унікальної фітокомпозиції та діє відразу в кількох напрямках:

 • Регулює секрецію та нормалізує в’язкість слизу, полегшує його відходження (секретолітичну дію).
 • Зменшує запалення.
 • Одночасно пригнічує розвиток вірусів та бактерій. Зауважте, що антибіотики діють виключно на бактеріальну мікрофлору. Але часто вірусний та бактеріальний нежить накладаються один на одного, і перемогти вірус також необхідно.
 • Знімає набряклість у носі, зокрема при алергічному риніті.

Що це таке

Синупрет® — це не лікарський збір. Це — стандартизований препарат, виготовлений із високоякісної сировини. Його не просто зібрали та переробили, а спеціально виростили на екологічно чистих площах. І навіть після цього кожна рослина пройшла додатковий відбір, щоб у Синупрет® потрапила тільки найякісніша сировина.

Кожна крапля та таблетка Синупрет® містить рівну кількість активних речовин. Такий ефект досягається завдяки стандартизації лікарських форм.

Як застосовувати Синупрет®

Одна з основних переваг Синупрет® — його висока безпека. Саме тому він може застосовуватися для лікування дитячого нежитю.

Застосування препарату Синупрет® дає змогу уникнути прийому антибіотиків. Якщо ж прийом антибіотиків усе ж таки неминучий, можна стверджувати, що Синупрет® підвищує результати антибіотикотерапії. У разі раціонально застосовувати його, як засіб, що доповнює.

Синупрет® Форте призначають при хронічному нежитю та гострому риніті курсом до 14 днів. Засіб допомагає зняти набряк слизової оболонки носа, звільнити дихання, при цьому не спричиняє звикання на відміну від судинозвужувальних препаратів.

Якщо ви хочете дуже швидко позбутися від нежитю, краще вибрати Синупрет® Екстракт. Він містить у 4 рази більше активних речовин, ніж Синупрет® Форте, та дає змогу швидко усунути симптоми риніту.

Таблетки та краплі не завжди зручні в застосуванні. Наприклад, діти не люблять вживати їх — їм більше до вподоби сироп. Тому фахівці Bionorica розробили Синупрет® у вигляді солодкого сиропу для дітей від 2 років, який не псує зуби й не залишає неприємного присмаку в роті.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я