ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров’я України
13.05.2020 № 1128
Реєстраційне посвідчення
№ UA/4373/04/01

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу
СИНУПРЕТ® ФОРТЕ
(SINUPRET® FORTE)


Склад лікарського засобу: 1 таблетка містить:
діючі речовини: висушені лікарські рослини у вигляді порошку:

трави щавлю (Неrba Rumісіs) 36 мг
трави вербени (Неrbа Vеrbеnае) 36 мг
кореня горечавки (Rаdіх Gеntіаnае) 12 мг
квіток бузини (Flоrеs Sаmbuсі) 36 мг
квіток первоцвіту з чашечкою (Flоrеs Рrіmulае сum Саlyсіbus) 36 мг

допоміжні речовини: акрилатний сополімер, алюмінію гідроксид, віск монтановий гліколевий, вода очищена, глюкози розчин, декстрин, желатин, індигокармін (E 132), кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію карбонат (Е 170), крохмаль картопляний, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, магнію оксид легкий, міді хлорофiлін (Е 141), олія рицинова рафінована, рибофлавін (Е 101), сахароза, сорбіт (Е 420), тальк, титану діоксид (Е 171), шелак.


Лікарська форма.  Таблетки, вкриті оболонкою.
Круглі двоопуклі таблетки зеленого кольору, вкриті оболонкою, з гладенькою поверхнею.


Назва і місцерозташування виробника.
Біонорика СЕ, Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, г. Ноймаркт, Німеччина.


Фармакотерапевтична група. Інші препарати, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТХ R05X.
Рослинні компоненти, що входять до складу препарату, мають комплексну активність, яка проявляється у секретолітичній дії, протизапальному та протинабряковому ефектах.

Під впливом препарату регулюється секреція і зменшується набряк тканин. Відновлюється дренаж і вентиляція навколоносових пазух, усувається закладеність носа, нормалізується захисна функція епітелію дихальних шляхів.


Показання. Гострі та хронічні запальні захворювання придаткових пазух носа.


Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з діючих або інших компонентів препарату, до інших видів первоцвіту, а також пептична виразка.


Особливості застосування. Через вміст глюкози, лактози, сахарози та сорбіту лікарський засіб не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю фруктози, галактози, лактазною недостатністю, з порушенням всмоктування глюкози-галактози (мальабсорбцією) або недостатністю сахарази-ізомальтази.
1 таблетка, вкрита оболонкою, містить у середньому 0,03 хлібних одиниць (ХО).
У разі одночасного застосування інших лікарських засобів слід звернутися за консультацією до лікаря.


Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю препарат Синупрет® форте можна застосовувати тільки після чіткого встановлення лікарем діагнозу та оцінки співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини).


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.  У рекомендованих дозах препарат не впливає на здатність керувати транспортом і працювати з механізмами.


Діти. Не застосовувати дітям віком до 12 років через недостатність досліджень.


Передозування. Випадки передозування на даний час невідомі. Можливе посилене виникнення вказаних побічних реакцій, у такому випадку слід звернутися до лікаря.

Терапія інтоксикацій: при виникненні отруєння або ознак передозування необхідна симптоматична терапія.


Побічні реакції. Рідко спостерігаються шлунково-кишкові розлади (наприклад, біль у шлунку, нудота, діарея, блювання, абдомінальний дискомфорт). У поодиноких випадках виникають реакції підвищеної чутливості, включаючи висипання, почервоніння шкіри, свербіж, кропив’янку, набряк Квінке, задишку, припухлість обличчя).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. На даний час відсутні відомості про будь-які взаємодії препарату Синупрет® форте з іншими лікарськими засобами.


Термін придатності. 3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Термін придатності відноситься до останнього дня місяця.


Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.


Упаковка. По 20 або 25 таблеток у блістері; по 1 блістеру № 20 (20х1) або по 2 блістери № 50 (25х2), або по 4 блістери № 100 (25х4) у картонній коробці.


Категорія відпуску. Без рецепта.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я