Міфи про лікування нежитю в дітей

Міфи про лікування нежитю в дітей

Нежить — це поширене в дітей захворювання, що з’являється у вигляді запалення слизової оболонки носа. Тема дитячого риніту завжди була оточена численними міфами. Щоб грамотно підібрати лікування нежитю, важливо розібратися, які з цих тверджень правдиві, а яким не можна вірити, щоб уникнути ускладнень.

Проблеми нежитю в дітей

У дітей слизова оболонка порожнини носа має більше кровоносних судин, ніж у дорослих людей, що призводить до частих та швидких її набряків. Коли в дитини нежить, слизова оболонка більш вразлива, і не може захищати від пошкоджень ефективно. Носова порожнина з вузькими ходами та широкими судинами не здатна забезпечити якісний обмін повітря під час запалення слизової оболонки. Крім того, більшість малюків ще не навчилися сякати.

Якщо нежить у дітей не лікувати або лікування буде підібрано неефективно, існує великий ризик запалення середнього вуха.

Дітям, особливо малюкам до 1 року, вкрай складно терпіти симптоми, супутні нежитю: головний біль, слабкість, субфебрильні показники температури, сльозотеча, утруднення дихання та рясні — спочатку рідкі, а потім густі виділення з носа. Це призводить до занепокоєння, погіршення сну, неможливості нагодувати дитину.

Коли дитина не дихає носом, повітря не потрапляє до носових пазух. Через це в них починає розвиватися аденоїдна тканина, яка відновлюється та розростається навіть після видалення.

Міфи про нежить: чим можна лікувати, а чим не можна?

Швидке лікування нежитю в дитини передбачає застосування ефективних лікарських засобів — аптечних та народних. Важливо відсіяти міфи, які заважають лікувати дитячий риніт правильно.

  • «Нежить пройде самостійно». Якщо ігнорувати захворювання та сподіватися лише на імунну систему, є ризик появи ускладнень у вигляді синуситу, отиту чи формування затяжного нежитю.
  • «Для швидкого одужання потрібно частіше сякатися». Під час нежитю дихання ускладнюється не скупченням виділень у носі, а набряком слизової оболонки. При частому й сильному сяканні інфекція може піти в пазухи ще глибше, а слиз потрапити до області вуха.
  • «Підійдуть будь-які судинозвужувальні краплі». Неправильний вибір крапель для носа у кращому разі буде неефективним, а в гіршому — провокує ускладнення, порушивши нормальну діяльність слизової оболонки носа.
  • «Народні методи лікування нежитю в дітей працюють ефективніше за аптечні». Наприклад, закапування носа соком цибулі чи часнику може спричинити опік слизової оболонки та ще більше посилити запалення, посилити набряк слизової оболонки та позбавити її захисних властивостей. Набагато корисніше — попросити дитину подихати ефірною олією часнику чи цибулі.
  • «Часті промивання носа допоможуть швидко вилікуватися». Промивання носа справді полегшує стан хворого, перешкоджаючи розмноженню патогенних бактерій. Але не кожну дитину можна навчити правильно промивати ніс, а проникнення сольового розчину в порожнину середнього вуха може спричинити отит.
  • «Прогрівання носа сприяє звільненню від нежитю». Інгаляції гарячою парою — це те, чим не можна лікувати нежить у дітей, тому що під час набряку слизової оболонки вони погіршують перебіг захворювання, сприяючи появі синуситу.

За перших симптомів нежитю в дитини запишіть його на прийом до лікаря. Він дасть рекомендації з урахуванням особливостей дитячого організму і правильно призначить лікування, яке запобігатиме подальшому розвитку хвороби.

Лікування нежитю в дітей Синупретом®

Як один з елементів терапії лікарями призначається Синупрет® від нежитю для дітей. Засіб діє комплексно, сприяє швидкому процесу одужання дитини, має противірусну та антибактеріальну дію, знижує в’язкість виділень із носа.

Синупрет® — це рослинний препарат німецького виробництва з гарною доказовою базою та високою ефективністю. Має 5 форм для максимальної зручності пацієнтів різного віку. Для дітей із двох років оптимальним є прийом Синупрету® в краплях: по 15 крапель тричі на день або у формі сиропу по 2,1 мл на день.

Синупрет® прискорює одужання дитини, знижує ймовірність розвитку ускладнень та зменшує необхідність використовувати судинозвужувальні краплі.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

Література:

  1. Большая медицинская энциклопедия / Гл. ред. Б. В. Петровский. — 3-е изд. — М.: Советская энциклопедия, 2019. - 215

  2. Клинические рекомендации МЗ. Острая респираторная вирусная инфекция (ОРВИ) у детей.

  3. Савватеева Д.М., Лопатин А.С. Диагностика и лечение обонятельной дисфункции у больных с острым риносинуситом.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я