Застуда в дитини: як правильно лікувати нежить

Застуда у дитини: як правильно лікувати нежить

Застудитися взимку або ранньою весною – справа нехитра. Особливо, коли погода змінюється по декілька разів на день і не вгадаєш, як одягти дитину до садочка або школи, щоб не змерзла або, навпаки, не спітніла й потім не опинилася десь на протязі. А що вже казати про безліч вірусів, яким так добре “подорожується”, коли навіть зима без морозів. І якщо малюка уберегти все ж таки не вдалося, то першим про себе заявляє, звичайно, синусит.

Що таке синусит?

Синусит або нежить – це запалення свлизової оболонки носа та приносових пазух. Зазвичай він проявляється на фоні вірусних інфекцій (простуди, ангіни тощо) і набагато рідше має бактеріальне походження. Основні симптоми синуситу – це закладеність носа та виділення з носа. Хвороба також може супроводжуватись головним болем і температурою.
Безвинна, на перший погляд, нежить може спричиняти серйозні ускладнення, якщо завчасно не звернути увагу на проблему. А тому вже за перших ознак синуситу в дитини слід звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Ефективне лікування нежитю та застуди

Бажаючи досягти якомога швидше результату, батьки нерідко віддають перевагу декогнестантам – препарату в вигляді крапель або спрею, що знімають набряк слизової. Ефект дійсно може бути швидким і на якийсь час дитині стає краще. Проте такі заходи допомагають лише замаскувати симптоми та не мають нічого спільного з лікуванням, а тому про швидке одужання не може бути й мови.
Найбільш сприятливим розв´язанням проблеми нежитю і синуситу у дітей стануть лікарські засоби рослинного походження. У цьому плані препаратом з доведеною ефективністю і безпекою виступає “Синупрет” від німецького виробника Bionorica.

Ефективне лікування нежиті та застуди

Синупрет® має різні форми випуску. Для дітей віком від 2 років підійде “Синупрет” у вигляді сиропу. До його складу входять п’ять рослинних компонентів (корінь тирличу, вербена, квітки бузини, щавель, квітки первоцвіту), завдяки чому препарат має комплексну дію: секретолітичну, протизапальну, противірусну, антибактеріальну, імуномодулюючу.
Сироп Синупрет® приємний на смак і при цьому не містить цукор. Застосовувати його можна як у нерозбавленому вигляді, так і з додаванням невеликої кількості рідини. Крім того, сироп можна давати під час їди або напоїв, що дуже зручно у випадках, коли дитина категорично відмовляється приймати ліки.

Синупрет® – це: фітоніринговий препарат; німецька якість; велика доведена база ефективності; комплексна фармакологічна дія.

Одужуємо правильно

Закладеність та набряк носа спричиняє чималий дискомфорт, тому сироп “Синупрет” потрібно давати дітям вже при перших ознаках нежиті та застуди. Рекомендований курс лікування становить 7-14 днів, якщо лікар не призначив інше.
“Синупрет” включено до національного керівництва з лікування риносинуситу в Україні та Німеччині, також до загальноєвропейських рекомендацій щодо лікування нежитю та синуситу при застуді. Попри те, що результат не наступає миттєво, цей фітоніринговий препарат ефективно лікує нежить, а не маскує його симптоми. Тим самим він запобігає ускладненням і, що досить важливо, мінімізує потребу подальшого застосування антибіотиків.
Окрім того, важливо дотримуватись простих рекомендацій, які допоможуть полегшити стан дитини при закладеності та набряку носа, а саме: частіше робити вологе прибирання і провітрювати приміщення, зволожувати повітря, давати хворому більше пити теплої рідини та забезпечувати йому збалансоване харчування.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я