Як обрати краплі в ніс дорослим: пошук безпечного препарату

Нежить виникає з різних причин і якщо вчасно не звернути увагу на перші тривожні симптоми, то можуть виникнути ускладнення — затяжне протікання захворювання, бактеріальний риносинусит чи захворювання нижніх дихальних шляхів. Необхідно знати, як швидко позбутися нежитю і який препарат буде ефективним. Також важливо, щоб його застосування було безпечним та не спричиняло побічних ефектів.

Види крапель для носа, як підібрати краплі для носа дорослому

Краплі для носа застосовуються при ринітах, спричинених як алергенами, так і патогенними мікроорганізмами. На вибір препарату впливає причина захворювання та стадія його розвитку.

У фармакології представлені такі види крапель для носа:

 1. Судинозвужувальні. Провокують звуження судин носової порожнини, знімають набряклість. Завдяки зазначеному ефекту сприяють швидкому відновленню нормального дихання. Не призначені для тривалого застосування, оскільки під час використання понад 5–7 днів негативно впливають на слизову оболонку носа.
 2. Сольові розчини. Принцип дії препаратів групи схожий на промивання носа. Під час дихання в носовий прохід проникають мікроорганізми, які провокують розвиток запалення. Після цього відразу спрацьовує захисна реакція організму — виділення слизу. Сольові розчини сприяють її виведенню з ніздрів разом із вірусами, бактеріями та алергенами, що потрапили носа.
 3. Гормональні препарати. Сприяють звільненню від закладеності носа, знімають набряклість, завдяки чому дихати стає легше. Застосування гормональних лікувальних крапель у ніс для дорослих можливе впродовж тривалого часу, оскільки вони визнані безпечними.
 4. Олійні засоби. Відрізняються м’якою дією, мають натуральний склад, що зазвичай складається з ефірних олій та компонентів на рослинній основі. Із сильною закладеністю або набряклістю ці препарати не справляються, тому зазвичай використовуються, як допоміжний засіб під час лікування ГРВІ.

Підбирати оптимальний препарат має тільки ЛОР-лікар після попередньої діагностики, встановлення діагнозу та причини, що спричинила соплі.

Побічні дії судинозвужувальних крапель

Судинозвужувальні краплі можуть спричинити побічні ефекти. Найчастіше зустрічаються такі, як:

 • відчуття печіння в носі;
 • підвищення тиску;
 • надлишкова сухість слизової оболонки;
 • чхання;
 • нудота;
 • порушення нюху;
 • погіршення загального стану;
 • підвищена знервованість.

Ці та інші побічні явища можуть бути спричинені розвитком медикаментозної залежності. Вона виникає, якщо препарат застосовується довше за визначений термін.

Головна ознака розвитку медикаментозної залежності (медикаментозний риніт) — це постійне вимушене використання крапель, водночас відзначається збільшення їхнього дозування, тривалості та періодичності застосування.

Синупрет® це безпечне рішення лікування нежитю, встановлене протоколом лікування риносинуситу.

Синупрет® — це безпечний препарат, що застосовується для лікування нежитю. Його доведена ефективність пояснюється комплексною дією. Препарат виробляється в Німеччині, складається з високоякісних рослинних компонентів.

Синупрет® включений до загальноєвропейського керівництва для лікування риносинуситу EPOS 2020, а також до національних посібників із лікування цього захворювання в низці країн, зокрема в Україні та Німеччині. Препарат має кілька форм випуску, що робить його використання ще зручнішим: таблетки, краплі та сироп.

Дія Синупрет® спрямована на:

 • усунення всіх симптомів нежитю, що включають закладеність, набряклість;
 • надання противірусного ефекту;
 • відновлення нюху;
 • зниження ризику розвитку можливих ускладнень, таких як отит, потрапляння інфекції до дихальних шляхів та інших;
 • зміцнення імунітету.

Щоб лікування принесло бажаний результат, важливо розпочати лікування відразу після появи перших симптомів нежитю. Синупрет® допомагає відновити нормальне функціонування носових пазух та знімає запалення зі слизової оболонки носа.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

1. А.Г. Волков, С.Л. Трофименко, Т.В. Золотова “Острые риниты как проявление острой респираторной вирусной инфекции.” - К.: Учебное пособие, 2017.

2. Angotoeva IB, Kosyakov SYa, Shevkhuzheva IB. Rhinitis. The reason is not in the nose? 

3. Лопатин, А. С. Ринит: руководство для врачей / Лопатин А. С. - К.: Литтерра, 2010. - 424 с. (Серия "Практические руководства").

4. Рязанцев С.В., Захарова Г.П., Дроздова М.В. - Одесский НИИ уха, горла, носа и речи. “Синупрет в оториноларингологии”, 2020.

5. Захарченко А.А. Эффективность и безопасность различных методов лечения насморка / А.А.Захарченко // Бюллетень ВСНЦ СО РАМН. -2006. - №5. -С.342-343.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я